четверг, 2 ноября 2017 г.

Формування соціальної компетентності учнів засобами суспільних дисциплін.

У сучасних умовах, життя вимагає від особи політичної активності, економічної захищеності, а також усвідомлення нею власної ролі і значення в житті суспільства, дії у відповідності до власних переконань і цінностей. Тому, важливим етапом на шляху розвитку українського громадянського суспільства є підготовка освічених, високоморальних, конструктивних і практичних людей, здатних до співпраці, міжкультурної взаємодії, які несуть відповідальність за долю країни, її соціально-економічне процвітання. В розбудові Української незалежної держави постає першочергове завдання:

- формування світоглядної позиції;
- національної самосвідомості;
- відродження духовної та історичної пам’яті;
- усвідомлення себе як частини Європейської цивілізації;

        Важливу роль у формуванні соціально-орієнтованої особистості належить школі та вчителю. Мета вчителя – не тільки навчати, але й підготувати учнів до життя в толерантному, демократичному суспільстві, виховувати в учнів здатність самостійно ставити й розв’язувати завдання, які передбачають активну соціальну взаємодію,уміння та навички соціального мислення та роботи в команді.

Соціальна компетентність входить до групи ключових компетентностей та відображена у всіх освітніх галузях, які вивчаються учнями основної школи. В Державному стандарті базової і повної загальної середньої освіти соціальна компетентність розглядається як здатність особистості продуктивно співпрацювати з партнерами у групі, команді, виконувати різні ролі в колективі.

2 комментария: